Masaż twarzy – dlaczego warto go wykonywać?

Utrzymanie skóry twarzy w dobrej kondycji wymaga podejmowania różnych działań. Wpływ na stan cery ma zdrowa dieta, picie stosownych ilości wody, aktywność fizyczna i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Nie należy zapominać też o masażu, który ma dobroczynny wpływ na twarz.

Masaż twarzy – dlaczego jest potrzebny?

Wraz z upływem czasu skóra staje się coraz mniej sprężysta i elastyczna. Jest to przyczyną naturalnych procesów zachodzących w organizmie – czyli utraty napięcia w mięśniach oraz  zmniejszenia syntezy kolagenu i elastyny. Masaż to najlepszy sposób na pobudzenie mięśni i komórek do pracy poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Przyczynia się on też do regulowania gospodarki wodnej oraz świetnie ujędrnia skórę. Nie wolno ponadto zapomnieć o jego właściwościach relaksujących. Masaż znakomicie sprawdza się przy obrzękach oraz bliznach i bruzdach. Pomaga także w uwalnianiu toksyn i leczeniu niektórych schorzeń skórnych. Spowalnia proces powstawania nowych zmarszczek i spłyca te już istniejące.

Jak wykonywać masaż twarzy?

Technik masażu jest sporo, niemniej klasyczny masaż twarzy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Przed przystąpieniem do masażu trzeba dokładnie oczyścić i osuszyć twarz. Na początku należy wykonać rozgrzewkę, masując twarz środkowym i wskazującym od żuchwy do policzków i czoła. Właściwy masaż polega na wykonywaniu palcami obu dłoni okrężnych ruchów od żuchwy do czoła, od brody do policzków, od nosa do uszu i od środka czoła do skroni. Konieczne jest przy tym delikatne uciskanie brody, okolicy dolnej i górnej wargi, łuków brwiowych i skroni. Dolne powieki masuje się od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, a górne od zewnętrznego do wewnętrznego. Twarz należy także opukać opuszkami palców i delikatnie głaskać – od żuchwy w kierunku uszu.

Masaż z użyciem masażera – dlaczego warto?

Do wykonania masażu twarzy warto wykorzystać masażer. Obecnie bardzo popularne są masażery wykonane z kamieni naturalnych takich jak np. kwarc różowy – masażer – masażer tego typu pozwala zachować młodość oraz dobry stanu skóry i ducha. Regularne stosowanie go to skuteczne narzędzie w walce ze zmarszczkami. Pomaga ponadto zwęzić pory oraz przywrócić skórze witalność i blask. Dodatkowymi zaletami masażera są m.in. wsparcie dla systemu immunologicznego, łagodzenie stresu i napięcia, pobudzenie krążenie krwi i limfy itp. Wskutek masażu mięśnie twarzy rozluźniają się, a cienie pod oczami wyraźnie się rozjaśniają. Masażer przyczynia się ponadto do niwelowania zaskórników i wągrów.

Masaż twarzy – dlaczego warto go wykonywać?

Masaż twarzy – to warto wiedzieć!

Masaż twarzy powinien trwać co najmniej 10 minut. Zalecane jest wykonywanie go 2-3 razy w tygodniu w ramach wieczornej pielęgnacji twarzy. Kluczowe znaczenie ma tu regularność. Tylko systematyczne masaże przynoszą pożądane efekty – rezultaty można wówczas dostrzec w stosunkowo krótkim czasie. Warto również przypomnieć o przeciwwskazaniach do masażu. Nie powinny go wykonywać m.in. osoby borykające się z trądzikiem, opryszczką, stanami zapalnymi skóry, powiększonymi węzłami chłonnymi etc.