Najbliższe wydarzenia kulturalne w Krakowie

Wydarzenia kulturalne w Krakowie potrafią przyciągać wiele zainteresowanych osób do miasta. Trudno się temu dziwić, ponieważ organizatorzy robią wszystko, aby w pełni zadowolić swoich gości. Na szczęście już od jakiegoś czasu zniesione są wszystkie obostrzenia pandemiczne, dlatego wiele wydarzeń zostało ponownie zaplanowanych na najbliższy czas. Wiele spośród nich odbywa się w Nowohuckim Centrum Kultury, ale nie wszystkie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej!

Kraków kulturalny, czyli co się wydarzy?

Kraków jest znany z wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie, to właśniew tym mieście odbywa się coroczny Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab. Tematyką są tworzone w oparciu o nowoczesne technologie wynalazki, na przykład sztuczna inteligencja, tożsamość cyfrowa, rozszerzona rzeczywistość. Program tej wystawy zakłada różne atrakcje, takie jak wernisaże, wystawy, projekcje, panele dyskusyjne i koncerty. Główną zaletą tego wydarzenia jest możliwość aktywnego uczestnictwa w nim, osoby, które wyrażą taką chęć mogą zostać narysowane przez robota. W tym roku odbywa się również 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino dzieci". Imprezę zaplanowano na dwa weekendy, pierwsza część odbyła się 24-25 września, a druga zaplanowana jest na kolejny, czyli 1-2 października. Całość odbywa się w Kinie Pod Baranami, zostanie wyemitowanych 10 projekcji dla dzieci w wieku od 4. do 12 lat.

Najbliższe wydarzenia kulturalne w Krakowie

Czas spędzony w Krakowie

Do 2 października trwa Kirmasz Pogranicza Kultur, organizowany na Małym Rynku. Podczas wydarzenia każdy chętny ma okazję poznać oferty przygotowanej przez rzemieślników i twórców ludowych. Ponieważ taka okazja jest powtarzana każdego roku, warto przygotować się do niej nieco wcześniej. Wielu uczestników zadaje ciekawe pytania, okazuje się, że niektóre odpowiedzi potrafią nieźle zaskoczyć. Już 30 października bieżącego roku warto wybrać się do Hali Lipowej, gdzie odbędzie się Giełda Winyli i Płyt CD. To idealna okazja do zdobycia dawno upragnionej płyty lub kasety, dla wielu może być prawdziwym skarbem z dawnych lat.