TOP 10 Jarmarków Świątecznych

Portal Travelist ogłosił ranking najbardziej wyjątkowych jarmarków Bożonarodzeniowych w całej Europie. Wśród nich znalazł się Jarmark Krakowski, który umieszczony jest na Rynku Głównym.

Polskie Jarmarki Świąteczne

Bardzo znany i ceniony jest także Targ Świąteczny organizowany na wrocławskim rynku, a dokładniej na Placu Solnym. Znajduje się około 100 stoisk, które serwują pierniki, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz tradycyjne pieczywo i wędliny, posiadające Certyfikat Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulturowego. Znajdują się też produkty pochodzące z całego świata, np. biżuteria z Zambii i Mozambiku, kosze z Filipin i wiele innych. Jest to także świetne widowisko dla dzieci, gdyż tam mają okazję spotkać się z Czerwonym Kapturkiem, Pinokiem czy słynnym wrocławskim krasnalem, który pojawia się tylko raz w roku. Trwa on od 22 listopada do 31 grudnia. To wielki zaszczyt, że Krakowski Jarmark Świąteczny został wpisany w listę najpiękniejszych jarmarków w Europie. Uznanie uzyskał od brytyjskiego „The Times” czy w rankingu organizowanym przez CNN. Recenzenci podkreślają, że jarmark krakowski urzeka swym klimatem, ogromem tradycyjnych produktów oraz przysmaków. Krakowskim targom towarzyszy konkurs i wystawa szopek, znajdujących się przy pomniku Adama Mickiewicza. Targi w Krakowie trwają się od 29 listopada do 26 grudnia.

TOP 10 Jarmarków Świątecznych

Zagraniczne Targi Bożonarodzeniowe

Do najpiękniejszych targów europejskich należy ten mieszczący się w czeskiej Pradze. Jest on organizowany na Rynku Staromiejskim, gdzie na środku umieszczona jest piękna choinka. Targ ten kryje w sobie wiele atrakcji. Można skosztować pysznego grzanego wina, miodu pitnego czy spróbować wielu smakołyków, min. Trdelników czyli tradycyjnych ciastek z cynamonem. Zwiedzaniu towarzyszy przepiękna oprawa artystyczna. Można zjeżdżać na niego już od 30 listopada, aż do 6 stycznia. Przepiękne targi można zwiedzić także w Berlinie, Budapeszcie, Norymberdze (uznawany za numer 1 w Europie), Wiedniu, Strasburgu, Kopenhadze oraz w Zagrzebiu.