Mniej znane atrakcje w Krakowie

Wycieczka po Krakowie na pewno jest ciekawym rozwiązaniem na miłe spędzenie dnia. Na spacer po mieście można wybrać się w pojedynkę, we dwójkę lub w większej grupie najbliższych ludzi. Na pewno nie ma mowy o nudzie, ponieważ każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego do zobaczenia.

Nietypowe miejsca w Krakowie

Kraków to nie tylko Kościół Mariacki, czy Sukiennice - możliwości jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę mniej znane miejsca w mieście warto wspomnieć o Synagodze Remu, która zlokalizowana jest w dzielnicy żydowskiej, czyli na Kazimierzu. Ciekawostkę stanowi fakt, że jest to jedna z najstarszych synagog, gdzie odbywają się nabożeństwa o stałych porach. Obok synagogi znajduje się cmentarz, a żydowska sztuka sakralna jest godna wielkiego podziwu. Budynek powstał w stylu renesansowym, z idealnie wykonanymi drzwiami barokowymi. Ozdoby w postaciach płaskorzeźb i oryginalnych świeczników również skutecznie przyciągają wzrok. Przed wejściem do synagogi znajdują się tablice upamiętniające Żydów pochodzących z Krakowa, którzy stracili życie podczas II Wojny Światowej.

Mniej znane atrakcje w Krakowie

Dom Jana Matejki

Odwiedzając Kraków warto udać się do Domu Jana Matejki, to duża gratka dla miłośników sztuki. Obecnie w domu rodzinnym artysty funkcjonuje muzeum, w którym znajduje się mnóstwo prac z okresu największej twórczości. Każdy zainteresowany może ponadto zapoznać się z pisanymi przez niego listami. Dodatkową atrakcją jest studio, w którym spędzał najwięcej czasu. W ten sposób poznać można bliżej samą postać Jana Matejki oraz odbyć niezwykle fascynującą lekcję historii sztuki.

Nowa Huta

Nowa Huta jest zwyczajowo nazywana miastem w mieście, powstała w czasach propagandy komunistycznej. Trudno nie powiązać tamtejszej architektury z PRL-em. Wskazują na to między innymi duże bloki mieszkalne. Nie brakuje punktów charakterystycznych, czyli Placu Centralnego i Alei Róż. Pierwszy jest punktem obowiązkowym do zwiedzenia, natomiast drugi poświęcono pamięci Lenina. Będąc w tym miejscu powinno się również zajrzeć do Muzeum PRL oraz zobaczyć Kopiec Wandy, zaprojektowany przez Jana Matejkę.