Jakich produktów warto unikać przy częstych problemach z zatokami?

Nawracające zapalenie zatok to problem, który dotyka wielu osób. Warto, zatem wiedzieć, że istnieją takie pokarmy, które należą do grupy tak zwanych produktów śluzotwórczych. Żeby pozbyć się nadmiaru flegmy ze swojego organizmu należy, więc unikać nadmiernego ich spożycia. W naszej codziennej diecie nie powinno natomiast zabraknąć produktów, które eliminują śluz. Co zatem dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Jakie produkty spożywcze przyczyniają się do tworzenia nadmiaru śluzu w organizmie?

Nadmiar śluzu w organizmie jest bardzo niewskazany. Oprócz problemów z nawracającym zapaleniem zatok może prowadzić także do: bezsenności, uczucia zamroczenia, stanów lekowych czy nawet osłabienia zdolności umysłowych. Jakich zatem produktów powinniśmy unikać? Listę produktów śluzotwórczych, które z całą pewnością dobrze jest wyeliminować ze swojej codziennej diety otwierają fast foody i cukier biały. Jak powszechnie wiadomo spożywanie tych produktów nie jest zalecane. Jednak do produktów śluzotwórczych zalicza się nie tylko pokarmy, które są niezdrowe. W grupie tej znajdują się także niektóre warzywa i owoce np. ziemniaki, kukurydza, banany czy awokado. Ponadto przy problemach z nadmiarem flegmy powinniśmy ograniczyć także mleko UHT i przetwory mleczne, kawę oraz tłuste mięsa.

Jakich produktów warto unikać przy częstych problemach z zatokami?

Jakie produkty sprzyjają odśluzowaniu organizmu?

Jeżeli chcemy odśluzować swój organizm to w naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć takich produktów jak: kasza jaglana, cebula, czosnek, brokuł, papryka czy pomidory. Często sięgajmy także po owoce leśne, owoce cytrusowe oraz warzywa liściaste. Pomóc mogą nam również przyprawy takie jak: kurkuma, cynamon, chilli, szałwia oregano i tymianek. Pamiętajmy, żeby pić dużo ciepłej wody, ponieważ doskonale rozbija ona śluz. Posiłków nie powinniśmy spożywać zbyt późną porą, ani wówczas, kiedy jesteśmy pod wpływem silnych emocji. Zadbajmy o to, żeby w naszej diecie pojawiła się większa ilość ciepłych dań. Warto, więc zwracać dużą uwagę na to co jemy na co dzień, wówczas z pewnością będziemy cieszyć się lepszym zdrowiem i o wiele szybciej pozbędziemy się nadmiaru flegmy ze swojego organizmu.