Jak wspomóc swoją rodzinę w walce z przeziębieniami?

Jesień i zima to okres, gdy większość z nas choć raz przechodzi przeziębienie, a wiele osób niestety łapie poważniejsze infekcje górnych lub dolnych dróg oddechowych. Prócz leków i suplementów, w które zaopatrzamy się w aptekach, warto też wyposażyć się w dobry inhalator, który pozwoli nam dużo szybciej i skuteczniej uporać się z uciążliwą chorobą. Wiele osób kojarzy działanie inhalatorów wyłącznie z małymi dziećmi, tymczasem ich skuteczność jest nieoceniona dla każdej osoby.

Stary zwyczaj ratujący zdrowie

Inhalacje to bardzo popularny i efektywny sposób na leczenie kataru i nieżytu nosa oraz chorób dróg oddechowych. Jeśli wykonamy ją prawidłowo w szybki i bezpieczny sposób przyniesiemy sobie ulgę, dzięki odetkaniu zatkanego nosa. Inhalacja rozrzedza zalegającą w nosie wydzielinę, która przeszkadza nam w oddychaniu. Natychmiast czujemy lekkość oddechu i łatwiej nam wykonać codzienne czynności lub udać się na drzemkę, która nie będzie dla nas męczarnią. Inhalacje są nieocenioną pomocą w walce z zatkanymi zatokami. Możemy do wziewania użyć zarówno zwykłej soli fizjologicznej, jak i sterydów przepisanych przez lekarza lub olejków eterycznych. Latami wykonywaliśmy inhalacje domowym sposobem, przy użyciu miski z gorącą wodą i ręcznika. Jest to sposób stosunkowo skuteczny, nie do wykonania jednak w przypadku małych dzieci. Dyskusyjna w takim przypadku jest też dokładność ilości podanego leku.

Jak podać lek bezpiecznie?

Jeśli zatem chcemy być pewni, że wziewanie następuje w sposób całkowicie bezpieczny i precyzyjny, warto zdecydować się na odpowiedniej jakości inhalator, który pomoże nam w walce z przeziębieniem, ale też pozwoli na dokładne podanie leku zleconego przez lekarza. Inhalatory są wprost nieocenione, gdy w grę wchodzi infekcja u maluszka. Pozwalają one na zupełnie nieinwazyjne i w pełni komfortowe podanie dziecku leku lub wykonanie inhalacji solą fizjologiczną, która odetka maluszkowi zatkany nosek. Inhalatory dostępne na Sanity.pl mają intuicyjne działanie i jasną instrukcję obsługi, co pozwala na łatwe użytkowanie sprzętu, nawet, gdy jest to nasza pierwsza przygoda z tego typu urządzeniami. Podanie roztworu przy pomocy inhalatora jest bardzo łatwe, dla dziecka zupełnie bezbolesne, a przede wszystkim bardzo szybko przynoszące pozytywne efekty.

Jak wspomóc swoją rodzinę w walce z przeziębieniami?

Szybko i skutecznie

Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się od siebie nieco w działaniu. Warto wybrać inhalator z nebulizatorem, czyli tą częścią inhalatora, w której płyn zmieniany jest w aerozol, czyli zimną mgiełkę. W takiej postaci jest on przez dziecko lub przez nas wdychany. Nie ma więc mowy o ryzyku oparzenia się, jak w przypadku starych metod inhalacji. Zimna mgiełka szybko przedostaje się do naszych dróg oddechowych, omijając zupełnie i nie obciążając niepotrzebnie układu pokarmowego. Działanie inhalatorów od Sanity.pl jest niezawodne i skuteczne, a ich wygląd estetyczny i miły dla oka. Jeśli szukasz czegoś stworzonego z myślą o dzieciach, idealnym wyborem będzie inhalator w kształcie zwierzątka. Bardziej uniwersalnym modelem dla całej rodziny jest inhalator Simple Sanity lub inhalator siateczkowy Silent Mesh. Bez względu na to, na który się zdecydujesz, masz pewność, że wybierasz sprawdzony produkt o szerokim zastosowaniu.