Zmiany w Komunikacji Miejskiej – szykuje się więcej kontroli

Słysząc formułę „Dzień dobry, proszę przygotować bilety do kontroli” będą informowali o kontroli kontrolerzy Krakowskiej Komunikacji Miejskiej. Sformułowanie to powstało na podstawie nowej umowy na kontrolę biletów. Działania te mają zostać wdrożone wraz z dniem 1 lutego przez zatrudnionych w sopockim przedsiębiorstwie Renoma.

O spółce Renoma

To firma, która od 3 lat sprawuje pieczę nad kontrolą ważności biletów w Krakowie, zarówno w komunikacji tramwajowej jak i autobusowej. Wraz z nowym miesiącem ma wejść w życie nowa umowa na okres dwóch lat. Dwuletnie sprawowanie pieczy będzie dla przedsiębiorstwa zarobkiem w postaci 20,6 milionów złotych. Jak podało przedsiębiorstwo w okresach szkolnych zaplanowane jest dokonanie 27 tysięcy kontroli biletów. Wyjątkiem jest sezon wakacyjny, w którym kontroli będzie o 20% mniej. Celem tych działań jest wypracowanie przeświadczenia w osobach, korzystających z komunikacji miejskiej, że kontrole minimalnie raz w tygodniu są czymś koniecznym. Działania nie prowadzą do zwiększenia majętności firmy z nakładania większej ilości kar. Wartością dla firmy, będą osoby, które w sposób legalny korzystają z tej formy komunikacji, kupując odpowiedni bilet w dostosowaniu do długości czasu trwania podróży oraz strefy.

Zmiany w Komunikacji Miejskiej – szykuje się więcej kontroli

Około 26 kontrolerów w Krakowie

Firma Renoma w dniach powszednich od 7 do 21 musi przygotować minimum 12 ekip kontrolerskich (zwykle są to dwie osoby, natomiast w skład ekipy muszą wejść 3 osoby). W najmniejszym możliwym składzie w wyżej wspomnianych godzinach będzie pracować około 26 pracowników firmy. W dni świąteczne oraz soboty i niedziele pieczę ma sprawować około 7 grup. Zadaniem połowy zatrudnionych osób w godzinach od 8 do 20 musi wykonywać kontrolę w tych samych regionach. Wymagania do strojów kontrolerów zostały jasno przedstawione przez Zarząd Transportu Publicznego. Mężczyźni muszą mieć koszulę białą lub niebieską, krawat czarny bądź granatowy. Spodnie podobnie mogą być czarne lub granatowe. U kobiet może występować spódnica, której długość może być minimalnie z przed kolan.