Nowoczesny tomograf

Problemy z zatokami dotykają wiele osób, jest to choroba, która pojawia się niezależnie od wieku. Objawia się nasilającym się bólem głowy, który dokucza szczególnie podczas pochylania się oraz przy nagłej zmianie temperatury np., gdy wchodzimy z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Dodatkowo występuje wówczas uporczywy katar. Aby skutecznie zdiagnozować zatoki potrzebne jest wykonanie tomografii komputerowej zatok.

Na czym polega tomografia zatok i dlaczego warto wykonać ją w mieście Kraków?

Komputerowa tomografia zatok to badanie, którego celem jest zdiagnozowanie chorób zatok przynosowych. Nieleczone zatoki mogą doprowadzić do poważnych infekcji, a także do przewlekłego zapalenia zatok, dlatego w leczeniu zatok odpowiednia diagnoza ma kluczowe znaczenie. Najdokładniejszym badaniem umożliwiającym ocenę stanu zatok jest bezwątpienia komputerowa tomografia zatok. Wykonuje się ją w celach diagnostycznych przy podejrzeniu schorzeń zatok przynosowych oraz stanów zapalnych, a także do wykrywania guzków nowotworowych, które umieszczone są w zatokach bądź jamie nosowej. Bardzo ważne, aby tomografia zatok została wykonana na bardzo dobrej jakości sprzęcie, a taki bez wątpienia możemy odnaleźć w mieście Kraków, znajduje się tu, bowiem jeden z najlepszych tomografów w Polsce.  Dzięki zastosowaniu nowoczesnego tomografu czas ekspozycji na promieniowanie jest bardzo krótki, a wyniki badań bardzo dokładne. Nie zachodzi również potrzeba wykonywania badania ponownie ze względu na to, że badanie wykonywane jest w tak krótkim czasie, że ryzyko poruszenia się przez pacjenta jest wręcz znikome.

Nowoczesny tomograf

Tomografia zatok w mieście Kraków wykonana na tomografie KODAK CS 9300

Tomografia zatok to badanie, które warto wykonać w mieście Kraków, ponieważ, firma  Indexmedica, działająca na krakowskim rynku posiada w swoim wyposażeniu bardzo nowoczesny tomograf stomatologiczno- laryngologiczny KODAK CS 9300. Jest to jedyny taki sprzęt w Polsce, a przy tym  również najnowocześniejszy tomograf jaki dostępny  jest w tej chwili na rynku.  Umożliwia on wszechstronne obrazowanie radiologiczne. Pacjenci, którzy zdecydują się na komputerową tomografię zatok szczękowych przy użyciu tego tomografu otrzymują gwarancje najwyższej  jakości obrazowania przy jednoczesnym otrzymaniu jak najmniejszej możliwej dawki promieniowania RTG. Wszystko to jest możliwe dzięki temu, że w tomografie został użyty Inteligentny System Kontroli Dawki. Redukcja dawki w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami tomografii spiralnej jest mniejsza nawet o 75-90%. Wykonane badania charakteryzują się wyjątkową precyzja, dostępne są w obrazowaniu 3D w skali 1:1. Dzięki temu urządzeniu tomografia zatok wykonana w mieście Kraków może być na naprawdę światowym poziomie, dlatego też pacjenci chętnie decydują się na wykonanie tego badania właśnie tu. Firma Indexmedica posiada nie tylko polskich, ale również europejskich klientów, świadczy to przede wszystkim o dużej renomie i wysokiej jakości świadczonych usług. Można, więc śmiało stwierdzić, że tomografia zatok Kraków nigdy nie była tak skuteczna i wygodna dla pacjenta ja teraz.

Więcej: tomografia zatok Kraków