Zielony Kraków

Kraków jest jednym z największych miast Polski, a także jednym z najbardziej zielonych. Parki, skwery, zieleńce znajdziemy praktycznie na każdym kroku, spacerując po mieście.

Spacer po Plantach

Planty powstały na miejscu murów obronnych okalających miasto, które zostały wyburzone na początku XIX wieku. Początkowo było to miejsce bardzo zaniedbane i zanieczyszczone. Spływały tam ścieki z centrum miasta. W 1820 roku postanowiono zrobić w tych miejscach porządki i założyć ogrody miejskie, czyli planty. Stąd też wywodzi się nazwa parku. Powierzchnia Plant sięga 21 hektarów a ich długość to około 4 kilometrów. Będąc w Krakowie, warto pospacerować Plantami, zwłaszcza gdy na wycieczkę jedziemy z dziećmi. Na Plantach znajdziemy bardzo dużo, ciekawych placów zabaw, z których dzieci będą zachwycone.

Zielony Kraków

Las Wolski

Jest to obszar leśny o wielkości 419 hektarów. Znajduje się w dzielnicy Zwierzyniec i jest częścią Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Park ten jest bardzo bogato porośnięty drzewami, a na jego terenie znajdziemy około 40 kilometrów ścieżek o różnych stopniach trudności. Są tam zarówno ścieżki asfaltowe, a także niebieskie szlaki prowadzące nad dolinę Wisły i Sikorki. Na szlaku żółtym, zaczynającym się od Alei Kasztanowej znajdziemy liczne schody i wejścia pod górkę. Lasek Wolski charakteryzuje się również wieloma wąwozami. Niewątpliwie największą atrakcją Lasku Wolskiego jest znajdujący się w nim Ogród Zoologiczny. Najwyższym punktem Lasku jest Kopiec Piłsudskiego, z którego podczas słonecznej pogody można zobaczyć panoramę miasta, a także Tatry.

Spacer brzegiem Wisły

Niewątpliwą atrakcją Krakowa jest bliskość przepływającej królowej rzek Wisły, niemalże poprzez centrum miasta. Po całym dniu zwiedzania Wawelu warto usiąść nad brzegiem rzeki na ławce i delektować się bliskością natury. Na brzegu znajdziemy również kilka knajpek, gdzie możemy napić się kawy czy herbaty. Warto również zobaczyć miasto od strony Wisły. W tym celu możemy wykorzystać tramwaj wodny, który zatrzymuje się na przystankach na rzece, dzięki czemu możemy zwiedzić różne miejsca Krakowa.