Dobry adwokat Kraków? Na co zwracać uwagę przy wyborze pełnomocnika?

Wybór adwokata, który umiejętnie przeprowadzi nas przez meandry procesów prawnych jest bardzo odpowiedzialną decyzją. To od jego umiejętności, zaangażowania oraz profesjonalizmu w dużej mierze zależy bowiem rezultat sprawy, w której uczestniczymy lub którą kierujemy do sądu. Dobry adwokat powinien nie tylko godnie reprezentować interesy swojego klienta, ale także być w stanie wskazać mu najkorzystniejsze rozwiązanie jego problemu prawnego.

Dobry adwokat Kraków – jakie cechy i umiejętności powinien posiadać?

Dobry adwokat powinien posiadać wiedzę oraz praktyczne, kilkuletnie doświadczenie w reprezentowaniu interesów swoich klientów przed sądem. Doświadczenie jest tak samo istotne, co teoretyczne przygotowanie do wykonywania zawodu, gdyż to w trakcie pracy zawodowej adwokat nabiera cennych umiejętności, które pozwalają mu na profesjonalne reprezentowanie swojego klienta. Oprócz tego, dobry adwokat powinien być w stanie zrozumieć klienta oraz wykazywać się odpowiednią dozą empatii. Ludzkie podejście do klienta i jego problemów ułatwia bowiem wzajemną współpracę oraz pozwala na wypracowanie takiego postępowania, które przyniesie klientowi najwięcej korzyści.  

Kluczowe jest znalezienie prawnika, który będzie specjalizował się w dziedzinie prawa, która bezpośrednio dotyczy naszego problemu. Prawo jest bowiem bardzo szeroką dziedziną, która dzieli się nie tylko na prawo cywilne, karne oraz gospodarcze. Osoby poszukujące dobrego adwokata specjalizującego się w sprawach rozwodowych powinny postawić na profesjonalistę, który na co dzień prowadzi głównie sprawy z tego zakresu, z kolei ludzie mający problem z zakresu prawa karnego powinni udać się do specjalisty z tej dziedziny. Adwokat z Krakowa, który na co dzień zajmuje się sprawami majątkowymi niekonieczne dobrze poradzi sobie bowiem ze sprawą z zakresu prawa gospodarczego.

Dobry adwokat Kraków? Na co zwracać uwagę przy wyborze pełnomocnika?

Duża kancelaria prawna czy zatrudnienie adwokata z małej kancelarii?

W Krakowie działa wiele kancelarii prawnych. Znajdują się wśród nich zarówno duże, cieszące się renomą kancelarie, jak i mniejsze i nieco mniej znane kancelarie zatrudniające jednego kub kilku prawników. Duża, renomowana kancelaria gwarantuje wysoki standard pracy zatrudnionych w niej profesjonalistów, z których każdy posiada specjalizację w określonej dziedzinie prawa. Warto jednak wiedzieć, że adwokaci pracujący w dużych kancelariach zazwyczaj na raz prowadzą wiele spraw, co może sprawić, że wybrany prawnik nie będzie w stanie poświęcić nam tyle czasu, ile tego od niego odczekujemy.

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się natomiast w przypadku mniejszych kancelarii, które opierają swoją działalność głównie na poleceniach zadowolonych klientów starając się zbudować w ten sposób swoją renomę w mieście. Adwokat z Krakowa działający w niewielkiej kancelarii będzie także nieco tańszy w zaangażowaniu od jego kolegi pracującego w dużej, renomowanej kancelarii. W trosce o utrzymanie swojej pozycji oraz regularne pozyskiwanie nowych klientów, będzie także silniej zmotywowany do pracy oraz bardziej dyspozycyjny w stosunku do klienta.

Partnerem artykułu jest adwokat kraków – Kancelaria Actio.