Gdzie uprawiać sport w Krakowie?

Miłośnicy aktywnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu powinni wiedzieć, gdzie w Krakowie można bezpłatnie uprawiać sporty. W mieście znajduje się kilka fajnych miejsc, gdzie z dala od zgiełku można cieszyć się świeższym powietrzem i aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Park Jordana

Najbardziej znanym zielonym obiektem jest Park Jordana w Krakowie. Można tam swobodnie uprawiać sport na świeżym powietrzu. W środku niego znajduje się specjalne miejsce, wyznaczone tylko i wyłącznie do aktywnych wyczynów, w których uprawiać można przeróżne dyscypliny sportowe. Możesz wybierać między boiskiem do piłki nożnej, boiskiem do koszykówki, boiskiem do siatkówki czy ogrodzonym kortem tenisowym. To nie tylko miejsce do uprawiania sportów zespołowych, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jedną z części Parku stanowi skatepark, gdzie spokojnie możesz poszaleć na desce czy rolkach. Dla miłośników wspinaczek wysokogórskich znajdują się ścianki wspinaczkowe do poćwiczenia. Występuje także strefa do ćwiczenia skoku w dal lub urządzeń, które składają się na dobrze wyposażoną siłownię na świeżym powietrzu. Niezwykłym atutem Parku jest to, że te obiekty zostały odpowiednie zaprojektowane i wkomponowane w krajobraz Parku. Warto podkreślić nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne, ponieważ boiska zostały wybudowane w zacienionych miejscach przez drzewa, przez co sport w ciepłe dni nie będzie stanowić żadnej przeszkody.

Gdzie uprawiać sport w Krakowie?

Zalew Bagry

Osoby, które lubią spędzać czas aktywnie nad wodą, czy to jeziorem czy rzeką polecamy zajrzeć nad Bagry. Występuje tam możliwość uprawiania takich sportów jak pływanie, żeglarstwo oraz kajakarstwo. W upalne dni skorzystać można z różnych opcji transportu wodnego: łódek, pontonów, desek pneumatycznych i innych. W wakacje znajduje się tam strzeżone kąpielisko z trzema przystaniami wodnymi. Występuje sposobność wypożyczenia rowerków wodnych czy kajaków. Występuje tam również punkt, w którym można spróbować swoich sił w wakeboardingu.