Gdzie znajdują się całodobowe apteki i przychodnie w Krakowie?

Biuletyn informacji publicznej wydał listę aptek, które są czynne całodobowo w Krakowie od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że można się do nich zgłaszać niezależnie od dnia, ani godziny czy to w dniu powszechnym czy w świątecznym. Bywają nagłe sytuacje, w których potrzebujemy szybkiego dostępu lekarstw i warto wiedzieć, gdzie można należy się wówczas udać. Oto lista krakowskich aptek oraz przychodni całodobowych.

Apteki całodobowe w Krakowie

Do 31 grudnia 2020 w gronie aptek całodobowych znajduje się Apteka 24h magister Hanny Nurkowskiej-Jaworowskiej, która mieści się przy ulicy Mogilskiej 21. Kolejną apteką jest Apteka Centrum, znajdująca się pod adresem Zygmunta Miłkowskiego 3. Inną całodobową placówką jest Apteka dbam o zdrowie przy ulicy Zielińskiej 3 oraz ta sama apteka przy ul. Kalwaryjskiej 94. Całodobowa Apteka DOZ dostępna jest na Osiedlu Centru, A bl.4. Dr Max „Pod Opatrznością” na ulicy Karmelickiej 23 i Dr Max przy ul. Ćwiklińskiej 10 też pełnią rolę aptek czynnych całą dobę. Do pozostałych aptek czynnych przez 24 godziny należy Apteka Galaktyka przy ulicy Wolskiej 1, Apteka „Pod Eskulapem” na Kazimierza Wielkiego 117 oraz Apteka Zdrowie przy ulicy Kronikarza Galla 26.

Gdzie znajdują się całodobowe apteki i przychodnie w Krakowie?

Pomoc świąteczna oraz nocna – lista przychodni

Tak jak lista aptek mieszkańcom Krakowa powinna być znana lista przychodni, w których udzielana jest pomoc w godzinach wieczornych, nocnych oraz w dni świąteczne. Osoby, mieszkające w Dzielnicy II i III mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie. Mieszkańcy Dzielnicy I i VII zgłaszać się powinny do Specjalistycznego Szpitala im. J. Dietla w Krakowie. Dla osób zamieszkałych Dzielnicę XVII, XVIII, Igołomię oraz Wawrzeńczyce placówką nocną i świąteczną jest Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie. Dla Dzielnic XIV, XV i XVI jest to Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o. Szpital św. Rafała w Krakowie jest dostępny dla Dzielnicy V, VI, IX, X, XI oraz Zabierzowa. NZOZ Kraków – Południe wyznaczone jest Dzielnicy XII, XIII oraz VIII. Dla Dzielnicy IV i Zielonek wyznaczony został Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.