Gdzie się tańczy tango argentyńskie?

Taniec elegancki, sensualny, pełen pasji, wyzwalający emocje – tymi słowy można określić tango argentyńskie. Dla wielu to sposób na wyrażenie siebie, odskocznia od codzienności, chwila odprężenia. Jeśli chcesz rozpocząć niezapomnianą przygodę, zrobić coś dobrego dla swojej duszy i ciała i odetchnąć od codziennego pędu – tango jest właśnie dla Ciebie.

Z Argentyny do reszty świata

Na obecną chwilę istnieje wiele odmian tanga, jednak wszystko zaczęło się w Buenos Aires, gdzie zapoczątkowano pełen melancholii taniec o nazwie tango argentyńskie. Układ taneczny opiera się na kilku podstawowych figurach, które można łączyć w dowolne konfiguracje, poddając się ciągłym improwizacjom. Kwintesencją tańca jest ukazanie bliskości dwojga partnerów, pomiędzy którymi wyczuwa się niemalże intymność, a zarazem romantyzm i smutek.

Styl tańca narodził się w Argentynie na początku XIX wieku – wówczas jako jeden z niewielu zawierał elementy, w których partnerka znajdowała się w objęciach mężczyzny. Taniec zyskał ogromną popularność. Z uwagi na swobodę ruchów i erotyczny charakter, wykonywano go w licznych lokalach oraz domach publicznych. Jeden z argentyńskich pisarzy zafascynowany tangiem, odtańczył je w Paryżu, przenosząc tym samym styl tańca do Europy, gdzie stał się najpopularniejszym rodzajem ruchu do rytmu zmysłowej muzyki.

Gdzie się tańczy tango argentyńskie?

Tanecznym krokiem w inny świat

Nauka tego wyjątkowego tańca pozwoli Ci choć na chwilę przenieść się w inny wymiar rzeczywistości. Jeśli rozważasz podjęcie nauki, niech przekonają Cię liczne korzyści z niej płynące. Tango argentyńskie od zawsze kojarzone jest z siłą charakteru. Taniec ten wzmacnia pewność siebie i kształtuje charakter poprzez doświadczanie wrażliwości. Nie bez powodu synonimem tanga jest elegancja oraz przeciwstawne cechy, takie jak delikatność i siła.

Tango można tańczyć w każdym wieku – nie ma tutaj żadnych ograniczeń, czego dowodem jest szeroka rozpiętość wiekowa pomiędzy uczestnikami kursów tańca. Jest to taniec oparty na improwizacji, co daje nieskończone możliwości bez względu na to, czy podjąłeś naukę w kraju czy za granicą. Tango uczy też świadomości swojego ciała, przy okazji wspaniale modelując figurę. Efektem zajęć jest piękna postawa i płynne ruchy.

Przygoda w doborowym towarzystwie

Tango może zapoczątkować serię pięknych znajomości i bliższych przyjaźni. Kursanci spotykają się poza lekcjami tańca, doskonale bawiąc się przy zmysłowej muzyce. Nierzadko organizowane są wyjazdy i festiwale, umożliwiające nawiązanie znajomości z ludźmi z całego świata, podczas których można świetnie bawić się przy wyrafinowanych rytmach.

Okazji do zaprezentowania swoich możliwości jest naprawdę wiele. Społeczność, w której znajdują się pasjonaci tego porywającego tańca jest liczna. Dzięki temu stale odbywają się wyjścia do tematycznych klubów, prywatne imprezy oraz szereg innych okazji do tego, by pokazać światu, że tango jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kursach tanga i rozpoczęcia tej wspaniałej przygody!

Artykuł powstał przy współpracy z Bravo Tango - szkoła tanga Kraków.