Idealne miejsca na randkę w Krakowie

Kraków sprzyja zakochanym, kryje w sobie wiele romantycznych i ustronnych zakątków. Postaramy się zaprezentować nietypowe miejsca odpowiednie na randez-vouz.

Osobom, lubiącym spędzać chwile z ukochaną osobą na łonie natury polecamy odwiedzić Zakrzówek. To niezwykle urokliwe miejsce, które z pewnością zaskoczy drugą połówkę, ponieważ widoki tam zapierają dech w piersiach.

Latem zachęcamy wyruszyć nad Zalew Kryspinów. Idealne miejsce do wypróbowania sportów wodnych dla bardziej aktywnych oraz zorganizowania romantycznego pikniku.

Miłośnikom zwierząt polecamy randkę w krakowskim zoo, gdzie zobaczyć możemy aż 260 gatunków różnych zwierząt. Można skorzystać z różnych atrakcji oferowanych przez ogród zoologiczny, np.karmienie zwierząt.

Kolorowe schody na Podgórzu przeznaczone są dla uduchowionych par, lubiących poezję, przysłowia czy różne cytaty. Te schody poza swym ciekawym wyglądem prezentują słowa znanych filozofów i poetów, a także cytaty z bajek.

Na urokliwy spacer można wybrać się wzdłuż Wisły aż do Tyńca. Dla osób, lubiących spędzać bardziej mobilnie czas, trasę tą można pokonać rowerem.

Idealne miejsca na randkę w Krakowie

Na wyjątkową kolację z ukochaną warto zaprosić do Zamku w Przegorzałach do Restauracji i Kawiarni „U ZIYADA”. To bardzo prestiżowe miejsce, idealne na wykwitną kolację przy świecach. Plusem tego Zamku są malownicze widoki na Wisłę, Tatry oraz Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach.

Kolejnym lokalem z czarującą panoramą na krakowski rynek jest Hotel Stary przy ulicy Szczepańskiej. To miejsce przenosi zakochanych w zupełnie inną czasoprzestrzeń.

Restauracja „U Romana”, znajdująca się na najwyższym piętrze Akademii Muzycznej słynie z urzekających krajobrazów oraz ze smacznego jedzenia w przystępnych cenach.

W ciepłe wieczory można wybrać się na spacer na krakowskie Kopce. Piękna sceneria oraz nastrojowy klimat gwarantowane.

W upalne dni zachęcamy zabrać ukochaną nad Bagry. To urocze kąpielisko położone na terenie Płaszowa pomiędzy ulicami Lipską, a Wielicką.

Ogród botaniczny jest propozycją na randkę dla osób, lubiących obcować pośród pięknej roślinności.

Powyższe miejsca ukazują, że w Krakowie znajduje się wiele magicznych miejsc z poza zgiełku krakowskiego rynku czy turystycznego Kazimierza.