6 najlepszych aplikacji do tworzenia kolaży

Istnieje wiele aplikacji internetowych i mobilnych, które mają wbudowane narzędzia do tworzenia kolaży. Dostępne są również dedykowane samodzielne programy zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i aplikacji. Zobacz, które rozwiązania cieszą się największą popularnością.

Canva

To idealna aplikacja dla osób, które chcą tworzyć profesjonalnie wyglądające kolaże, ale nie są zbyt dobre w projektowaniu graficznym. Ze względu na wszystkie funkcje i narzędzia, które oferuje, sprawdzi się również świetnie w przypadku tworzenia grafiki do mediów społecznościowych.

Canva proponuje różne szablony, od InstaStories po banery na Facebooku. Dzięki temu nie musisz już dostosowywać wymiarów zdjęcia, za każdym razem. Obsługa aplikacji jest łatwa, szybka i przyjemna. 

Po dotknięciu wybranej platformy (Instagram, Facebook, Twitter itp.) wyświetli się kilka opcji niestandardowego układu. Zawierają przykładowe zdjęcia i tekst. Możesz dwukrotnie stuknąć w słowa lub zdjęcie, aby je zmienić albo edytować.

6 najlepszych aplikacji do tworzenia kolaży

MOLDIV

Jest wszechstronnym edytorem zdjęć.  Spełnia wszystkie potrzeby związane z fotografowaniem na urządzeniach mobilnych.  Nie zawodzi też przy tworzeniu kolaży. 

Fotojet

To doskonałe narzędzie do tworzenia kolaży gotowych do wydruku. Oferuje duży wybór narzędzi do edycji. Ma przejrzysty i elastyczny interfejs. Pozwala na łatwe udostępnianie i drukowanie. Proponuje stylowe wzory szablonów. 

Swoje dzieło możesz zapisać jako plik JPG lub PNG. Ustaw kompresję i rozmiar, które najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli chcesz udostępnij kolaż przez Facebook, Pinterest, Tumblr lub Twitter.

Adobe Spark

To darmowy program do tworzenia kolaży firmy Adobe. Ma prosty interfejs. Dzięki temu łatwo i szybko możesz się go nauczyć. 

Diptic

Jeśli masz już dość zwykłych ramek w kolażach, koniecznie zwróć uwagę na tę aplikację. Dzięki Diptic stworzysz oryginalny kolaż zdjęć online. Proponuje wyjątkowe układy, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Fantazyjne wzory obejmują znaki pokoju, serca i fale. 

Oprócz nietypowych wzorów znajdziesz też klasyczne wzory. To świetne rozwiązanie, jeśli lubisz czysty, prosty i minimalistyczny design. 

Aplikacja oferuje również animowane opcje tworzenia unikalnych treści. Jednak jej najważniejszą zaletą jest to, że pozwala zmieniać kolory, rozmiary oraz proporcje. Proponuje różnorodne tekstury.

6 najlepszych aplikacji do tworzenia kolaży

PiZap

To świetna aplikacja do tworzenia kolaży na Facebooku. Nie prosi o podanie adresu e-mail przed przystąpieniem do pierwszego projektu. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić czas. Z drugiej jednak strony nie możesz zapisać swoich postępów i edytować później swojego dzieła.

Najpierw wybierz darmowy projekt. Może być oparty na prostokącie, sercu, okręgu lub innym kształcie, np. gwiazdy. Niestandardowe rozwiązania dobrze się sprawdzą na zaproszeniach i kartach okolicznościowych. Po zaznaczeniu odpowiedniego szablonu musisz kliknąć kolejno każdą ramkę. W ten sposób możesz wstawić zdjęcie z komputera, Facebooka, Instagrama, Dropboxa lub Flickra. 

Po dodaniu zdjęcia możesz zmieniać kolor tła, odstępy i cień. Aplikacja oferuje szeroką gamę filtrów. Jeśli korzystasz z darmowej wersji, gotową pracę możesz zapisać w JPG o standardowej rozdzielczości.