Co warto zobaczyć w Krakowie?

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce jest Kraków. Miasto ma do zaoferowania tak wiele bogatych aspektów architektonicznych i kulturowych, że warto przyjechać i zobaczyć je na własne oczy. Oto krótka lista miejsc, które warto zobaczyć, gdy już się tam wybierzesz. Zapraszamy do odwiedzenia Krakowa i ożywienia kultury świata dla siebie lub dla innych.

Katedra Krakowska

To najcenniejszy zabytek Polski i jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Europie. Katedra Krakowska jest najwyższym i jednym z najstarszych kościołów w całej Polsce. Łacińskie inskrypcje zdobią dwie kaplice: „Welt macht leer and des erde menschen ende” (Świat obfituje w bogactwo pragnących chwały) oraz „Gloria in altissimis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis” (Chwała Bogu na wysokościach, pokoju wśród ludzi dobrej woli).

Rynek główny

Rynek jest centralnym punktem miasta Krakowa. Jest ważną międzynarodową atrakcją turystyczną i sercem życia społecznego. To centrum każdego turysty odwiedzającego miasto, podobnie jak w średniowieczu, plac ten tętni życiem od wieków.

Ulica Floriańska znajdująca się na krakowskim Rynku niesie ze sobą szczególne piękno, któremu Europejczykom i turystom trudno się oprzeć. To tutaj pewnego wieczoru w X wieku rozegrał się mit założycielski Krakowa. Gdy tylko wkracza się na te ścieżki, ma nieodparte poczucie historii i poczucie przynależności nieobciążonej codziennymi problemami.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Wawel

Zamek Królewski na Wawelu to piękny symbol miasta. Matka Teresa powiedziała, że „najpiękniejszy, jaki kiedykolwiek widzieliśmy”. Uważa się, że jest to pierwsza założona osada Krakowa, dzięki czemu Wawel uważany jest również za duchowe centrum Polski. Zamek jest wyrazistym przykładem architektury renesansowej w Europie Środkowej i jedną z najważniejszych atrakcji Polski.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Tysiące każdego roku przyjeżdża, aby podziwiać starożytne, nieziemskie piękno tych kopalni soli wydobywanych przez człowieka od XII wieku. Wyrzeźbione ze stosów soli kamiennej królewskie posągi wydają się wyłaniać ze ścian z przepychem godnym rodziny królewskiej.