Miejsca, do których warto wybrać się na spacer w Krakowie

Kraków jest miastem, który w zanadrzu ma wiele wyjątkowych miejsc, także i takich dla zagorzałych spacerowiczów. Poniżej zaprezentujemy kilka zakątków, do których trzeba zaglądnąć.

Pierwszym z nich jest Podgórze. To była dzielnica Krakowa, obszarem swym obejmuje dzisiejszą Dzielnicę XIII. Warto w słoneczny dzień wybrać się w wędrówkę wzdłuż Bulwarów Wiślanych czy do parku Bednarskiego, posiadającego niesamowicie urokliwy klimat.

W wyżej wspomnianej dzielnicy znajduje się również Kopiec Kraka. Usytuowany jest przy prawej krawędzi Wisły. Należy on do największego płaskowyżu wapiennego zrębu Krzemionek, czyli do Wzgórza Lasoty, wzrastającego na 271 m n.p.m.

Muzeum Lotnictwa Polskiego to kolejny ważny punkt do przechadzek. Mieści się ono na obszarze kiedyś, należącym do lotniska Rakowice-Czyżyny. W muzeum tym znajduje się wiele okazów (ponad 200) powiązanych z rozkwitem lotnictwa.

W trakcie wolnych chwil należy odwiedzić Forty Kleparz. To unikalny fort o wyglądzie niemalże takim samym jak w przeszłości. Fort ten należy do najogromniejszych fortów rdzenia twierdzy krakowskiej.

Kopiec Piłsudskiego jest największy z krakowskich kopców. Znajduje się na wzgórzu Sowińca, mieszczącego się w Lesie Wolskim (zachodni kąt Krakowa na Zwierzyńcu).

Miejsca, do których warto wybrać się na spacer w Krakowie

W tej samej dzielnicy co powyżej (Zwierzyniec) sytuuje się Kopiec Kościuszki, upamiętniający osobę Tadeusza Kościuszko. Kopiec położony jest na wzgórzu błogosławionej Bronisławy.

Urokliwym miejscem na południowo- zachodniej mapie Krakowa jest Opactwo benedyktynów w Tyńcu oraz Kościół św. Piotra i św. Pawła.

Obowiązkową destynacją jest także spacer po Zamku Królewskim na Wawelu. Miejsce to posiada 71 sal do zwiedzania, a cała powierzchnia miejsca to 7040 m2.

Miłośników zwierząt zachęcamy do wizyty w krakowskim zoo na uroczym wzgórzu Pustelnik, należącym do Lasu Wolskiego.

Osobom, lubiącym obcować z naturą polecamy Zakrzówek i jego okolice. Przepiękny zalew i skałki Twardowskiego zachwycą wielu nature lovers.

Kraków kryje przed nami wiele odsłon, dlatego przedstawione miejsca sprawią, że warto je odkryć.