Gdzie zjeść w Krakowie

Kraków nie pozwala się nudzić osobom, które przybywają do miasta. Niewątpliwie bogata historia i wiele wyjątkowych zabytków tworzą piękny klimat tego miasta. Podczas pieszych wędrówek uliczkami Krakowa nie można zapominać o nawodnieniu organimu oraz zapewnieniu dobrego pożywienia. W mieście funkcjonuje wiele miejsc, z których nikt nie wyjdzie głodny, warto przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Najlepsze restauracje w Krakowie

Turyści odwiedzają Kraków właściwie przez cały rok, dlatego znajomość najlepszych restauracji jest wręcz koniecznością. Zapoznając się z treścią wielu przewodników łatwo wybrać kilka godnych największej uwagi. Pierwszą propozycją jest Sakana Sushi & Sticks. Już sama nazwa sugeruje, że można w niej skosztować specjałów kuchni japońskiej. Jest to doskonała informacja dla wielbicieli sushi i owoców morza. Na korzyść tego lokalu gastronomicznego przemawia niezwykła sympatia bijąca od profesjonalnej obsługi. To nie tylko pomoc w doborze idealnego dania, ale również serdeczny uśmiech i dbanie o wygląd oraz wystrój restauracji. Być może ceny nie należą do najniższych, ale w parze z nimi idzie bardzo wysoka jakość przyrządzanych posiłków. Będąc na Krakowskim Kazimierzu warto natomiast odwiedzić restaurację Salta Resto, w której wołowina Campo i burgery smnakują wręcz wyśmienicie. Wyjątkowość tego miejsca podkreślają ponadto wszelkie dodatki do serwowanych potraw. Wszystko w środku jest dopracowane na 100%, trudno znaleźć jakiekolwiek minusy.

Gdzie zjeść w Krakowie

Miejsca pełne smaku

W ciągu kilku minut od Starego Rynku można przejść do Garden Restauracji, na pierwszy plan wysuwa się piękny ogród, którym goście zachwycają się o każdej porze roku. W środku jest jeszcze lepiej, ponieważ proponowane są potrawy popularne na całym świecie. Największą zaletą jest śmiałe łączenie zupełnie innych smaków, które w teorii nie powinny do siebie pasować. Klienci tego lokalu gastronomicznego zawsze doceniają przede wszystkim używanie produktów pochodzących od zaufanych i zaprzyjaźnionych dostawców.

Poprzedni Post