Studia na wydziale elektrotechniki

Po otrzymani świadectw maturalnych wiele młodych osób zastanawia się, co i gdzie najlepiej studiować, tak, aby w przyszłości zdobyć dobrze płatną, wymarzoną pracę. Dla wszystkich maturzystów, którzy lubią nauki ścisłe, posiadają zdolności matematyczne i zdolności analitycznego myślenia dobrym rozwiązaniem może okazać się studiowanie na wydziale elektrotechniki.

Dlaczego warto wybrać studia na wydziale elektrotechniki?

Wydział elektrotechniki to idealne miejsce dla tak zwanych umysłów ścisłych. Studenci zdobędą tu szeroką wiedzę teoretyczną na temat elektryczności i magnetyzmu, a pozyskany zasób wiadomości będą mogli doskonale uzupełnić za pomocą zajęć praktycznych, na których istnieje możliwość nauki wielu potrzebnych rzeczy. Oprócz takich fakultetów jak sama elektrotechnika czy też elektroenergetyka, wydział elektrotechniki oferuje również studia na innych interesujących kierunkach takich jak np.: automatyka i robotyka, metrologia i elektronika, informatyka stosowana czy też biocybernetyka i inżynieria biomedyczna. Jest, więc, w czym wybierać, a ukończenie tego typu studiów to ogromna szansa na znalezienie dobrej pracy. Często zdarza się, że studenci otrzymują oferty zatrudnienia jeszcze w czasie trwania nauki, ponieważ absolwenci, którzy ukończą studia na wydziale elektrotechniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wydział elektrotechniki to, więc na pewno opcja warta rozważenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia absolwent uzyskuje tytułu zawodowy inżyniera, natomiast po zakończeniu nauki na studiach drugiego stopnia zdobywa tytułu zawodowy magistra inżyniera.

Studia na wydziale elektrotechniki

Na którą uczelnie warto się zdecydować?

To, na jaką uczelnie zdecydujemy się podczas wyboru studiów ma ogromny wpływ, na jakość kształcenia. Warto wybrać szkołę wyższą, która posiada zasłużony prestiż, odpowiedni potencjał naukowy, nowoczesny sprzęt elektryczny, który wykorzystywany jest podczas zajęć, wysokie standardy kształcenia, a przede wszystkim profesjonalnie wykwalifikowaną kadrę naukowo- dydaktyczną. Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej w Akademii Górniczo- Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie spełnia wszystkie te kryteria. Jest on jednym z największych wydziałów tego typu w Polsce, jego historia sięga, aż 1952 roku. Na wydziale tym istniej możliwość nadawania stopni naukowych zarówno doktora jak i doktora habilitowanego. Wydział Elektrotechniki na AGH to idealne miejsce dla każdego studenta, pełnego zapału i pasji do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Warto zaznaczyć, że bardzo duża część badań naukowych tu przeprowadzanych kończy się wdrożeniami, a uczelnia utrzymuje stałe kontakty z liczącymi się w branży elektrotechniki firmami. Sam wydział elektrotechniki posiada również liczne osiągnięcia i wyróżnienia, np.: według Rankingu Szkół Wyższych z 2019 roku kierunki inżynierskie: elektrotechnika i inżynieria biomedyczna dostępne na wydziale elektrotechniki w AGH w Krakowie otrzymały w przeprowadzonym konkursie pierwsze miejsca i tym samym zdobyły tytuły najlepszych w Polsce.