Przeprowadzka Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

18 listopada tuż przed godziną dziewiątą w mieście Kraków rozpoczęła się przeprowadzka Szpitala Uniwersyteckiego. Jest o jedna z największych akcji logistycznych, jaka do tej pory miała miejsce w Krakowie. Do nowej siedziby na krakowskim Prokocimiu przeniesionych zostaje dziewięć oddziałów i ponad 200 pacjentów. Otwarcie nowo pobudowanej placówki medycznej nastąpiło 29 października bieżącego roku. Jest to jeden z najnowocześniejszych szpitali nie tylko w mieście Kraków, ale w całej Polsce, a nawet w Europie Środkowo- Wschodniej.

Zorganizowana akcja logistyczna

Pacjenci do nowej placówki przetransportowani zostają w eskorcie policji, która pomaga medykom w zapewnieniu bezpieczeństwo podczas przewiezienia chorych. Karetki z pacjentami pilnowane są przez radiowozy na sygnałach, a ruch na niektórych skrzyżowaniach w mieście Kraków jest dodatkowo kontrolowany przez Policję. W czasie pierwszej tury przeprowadzki, która ma potrwać trzy dni, a więc do 20 listopada władze szpitala przewidują transport około 200 pacjentów. Będzie to miało miejsce w godzinach pomiędzy 8.30 a 16. W tym czasie mieszkańcy miasta Kraków powinni liczyć się z utrudnieniami w ruch drogowym. Druga tura przeprowadzki przewidziana jest na przełom lat 2019/2020, natomiast ostatnia na początek pierwszego kwartału 2020 roku.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

                Nowo otwarty Szpital Uniwersytecki w mieście Kraków położony jest na obszarze liczącym ponad 15 hektarów.  W jego skład wchodzi 10 budynków medycznych, wśród których znajduje się, aż 27 specjalistycznych poradni oraz 25 oddziałów klinicznych. Budowa nowego szpitala trwała 4 lata, a jej koszt przekroczył miliard złotych. W efekcie Kraków zyskał nowoczesną placówkę medyczną na terenie, której znajdują się: specjalistyczne laboratoria, zintegrowany blok operacyjny, sale hybrydowe oraz transplantacyjne, a także lądowisko dla helikopterów ratunkowych. Inwestycja została sfinansowana ze środków pochodzących: z budżetu państwa, z regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego oraz z pieniędzy Collegium Medicum UJ i środków szpitala.

Przeprowadzka Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Poprzedni Post