TESCO przy Wielickiej na sprzedaż

Sieć TESCO podaje, iż powodem tej decyzji  jest mniejsza zyskowność większych supermarketów. Obecnie preferuje nieco bardziej kameralne placówki.

Rewolucje w TESCO

Zmiany w działalności sklepów TESCO spowodowały, że głównym punktem zainteresowania będą mniejsze supermarkety. Dane przekazane przez filię sklepów jasno wykazują, że mini wersje dużych hipermarketów przynoszą więcej dochodów. Nadchodzi czas wielkich rewolucji. Dotyczy to także sklepu przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Transformacje w sieci pogrupowano na kilka faz. Pierwsza polegała na sprzedaży wszystkich produktów. Zdarzenie to miało miejsce w sierpniu. Akcja ta zszokowała wielu konsumentów sklepu.

Zmiany w oddziale na Kapelance

Szał sprzedaży dotknął także klientów TESCO na Kapelance. Wiele osób podejrzewało, że los tego sklepu będzie taki, jak przy Wielickiej. Okazało się, że wyprzedaż ta spowodowana była zmianami, wprowadzonymi przez firmę. Rzecznik prasowy TESCO tłumaczy, że działania sierpniowe miały na celu usprawnić zakupy w sklepach, tak były one przystępne i przyjazne dla kupujących. Wyprzedaż asortymentu miała miejsce w każdym markecie TESCO w Krakowie.

TESCO przy Wielickiej na sprzedaż

Przyszłość sieci TESCO

Jedynie sklep na ulicy Wielickiej został wystawiony na sprzedaż. Pełnomocnicy sieci nie podali jeszcze żadnych głębszych danych na temat tego przedsięwzięcia. Każda transakcja musi zostać zgłoszona do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes sieci, Matt Simister wyjaśnia, że wszelkie zmiany są dyktowane przez opinie konsumentów oraz bieżącą sytuację rynkową. Klienci chętniej kupują w mniejszych oddziałach TESCO, ponieważ zakupy są w nich znacznie prostsze oraz ich czas zdecydowanie jest krótszy w porównaniu do wielkich hipermarketów. Wielką niewiadomą stanowi przyszłość zatrudnionych osób w likwidowanych sklepach oraz oddziałach, będących w przyszłości zminimalizowanych przestrzennie. Władze TESCO odmawiają odpowiedzi, tłumacząc zbyt wczesnym etapem tych działań. Podobnie nie podają informacji na temat losów zamykanych punktów oraz usytuowania mniejszych supermarketów.