Nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych - 130 oraz 140

Mieszkańcy Krakowa, którzy regularnie korzystają z transportu zbiorowego w postaci autobusów miejskich powinni przygotować się na zmiany w dwóch trasach. Dotyczą one linii 130 oraz 140 i prezentują się w poniższy sposób.

Nowe rozkłady jazdy dla linii autobusowych - 130 oraz 140

Linia 130

Kurs obejmuje nową trasę obejmującą Dworzec Główny Zachód, Łobzów SKA, Stachiewicza, Makowskiego, Różyckiego i Azory. Zmianie ulega lokalizacja przystanku przy Makowskiego w kierunku Dworca. Będzie się znajdował przed skrzyżowaniem z ulicą Stachiewicza. Jednocześnie przystanek przy Stachiewicza będzie obsługiwany przez autobus linii 130 wyłącznie w kierunku ul. Makowskiego. Zaplanowano także dołączenie do trasy przystanku „Friedleina”. Jeżeli chodzi o godziny odjazdów i przyjazdów – pozostają one niezmienne.

Linia 140

Utworzono nową stałą trasę, która obejmuje Nowy Kleparz, ul. Prądnicką, Doktora Twardego, Wybickiego, Władysława Łokietka, Makowskiego, Różyckiego, pętlę „Azory”, Weissa, Radzikowskiego oraz Radzikowskiego Osiedle. Powrotna trasa jest nieco skrócona, wykluczono bowiem ul. Radzikowskiego, Doktora Twardego oraz Prądnicką. Zamiennie w obu kierunkach uruchomiono przystanki „Władysława Łokietka” oraz „Makowskiego” i „Różyckiego”. W celu wdrożenia udogodnień, uruchomiono zamiennie przystanek „Azory”, z którego będą mogły wsiadać osoby jadące w kierunku Radzikowskiego Osiedla. W tym przypadku częstotliwość kursów również pozostaje na poprzednich zasadach. Podkreślenia wymaga również fakt, że linia 140 kursuje w każdy dzień tygodnia. Od poniedziałku do piątku w godzinach 4:30 – 21:00, w soboty – 6:00-22:00, natomiast w święta – 8:00-20:00.

Nowy przystanek powstaał także przy ul. Wrocławskiej, jego nazwa to „Friedleina”. Jest obsługiwany w obie strony, na liniach 130 i 904. Zmiany weszły w życie w nocy, z dnia 12 na 13.06 br. Każdy, kto wykupił bilety okresowe na przejazd liniami 130 i 140 do dnia 11.06.2021 roku może z nich korzystać do końca okresu ważności, na poprzednich i obecnych trasach. Te obowiązujące od 12.06 – są do wykorzystania wyłącznie na nowych trasach.