Czym jest Krakowskie Biuro Festiwalowe?
Miejskie instytucje kultury odgrywają istotną rolę w rozpoznawaniu oraz zaspokajaniu potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności. Bez wątpienia marką i atutem Krakowa jest kultura. Co zatem warto wiedzieć na temat zakresu działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego? Jaki wpływ ma ta instytucja na rozwój kultury w Krakowie?
Krakowskie Biuro Festiwalowe – podstawowe informacje
Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) to bardzo ważna instytucja kultury działająca na terenie miasta Kraków. To właśnie dzięki niej w Krakowie każdego roku organizowanych jest wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, w tym także znanych w Polsce i na świecie popularnych krakowskich festiwali. Do najbardziej rozpoznawalnych festiwali, których organizatorem jest KBF zalicza się między innymi: Festiwal Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej czy też Festiwal Conrada. Warto również zauważyć, że pracownicy KBF zajmują się nie tylko organizacją, ale także promowaniem różnych imprez kulturalnych oraz dbają o to, żeby Kraków rozwijał się w zakresie takich obszarów jak: film, literatura, muzyka, edukacja, sztuki wizualne, inicjatywy lokalne, turystyka kulturalna i biznes. Ta największa w mieście instytucja kulturalna z powodzeniem działa w Krakowie już od ponad 20 lat. Dobra oferta kulturalna ma wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców danego miasta oraz zwiększa jego atrakcyjność w oczach turystów. KBF doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dzięki tej instytucji mieszkańcy Krakowa oraz osoby odwiedzające to miasto mogą uczestniczyć w wielu ciekawych widowiskach, wystawach, warsztatach oraz spotkaniach artystycznych. KBF przyczynia się do rozwoju potencjału kulturowego stolicy Małopolski. Ma ona naprawdę pozytywny wpływ na wzbogacanie oferty kulturalnej Krakowa. Pamiętajmy, bowiem o tym, że instytucja ta nie tylko współtworzy, ale także w znaczący sposób poszerza pole kultury tego miasta.
Co jeszcze warto wiedzieć o KBF?
Warto zaznaczyć, że KBF jest operatorem, patronem, zarządcą, twórcą, współtwórcą, partnerem czy też opiekunem bardzo wielu marek. Z instytucją tą powiązana są np.: platforma VOD PLAY KRAKÓW, Centrum Konferencyjne ICE Kraków, Sieci Informacji Miejskiej w Krakowie – InfoKraków, kwartalnik o krakowskiej kulturze Kraków Culture, Pałac Potockich, serwis Kraków.trawel czy też portal Kids in Kraków. Instytucja ta dba o to, żeby każdy w Krakowie miał równy dostęp do kultury. Z myślą o osobach o specjalnych potrzebach został nawet stworzony profil na Facebooku o nazwie Kraków dla Wszystkich. Obcowanie z kulturą jest bardzo ważne, to właśnie dzięki kulturze ludzie mogą poszerzać swoje horyzonty i przeżywać pozytywne uczucia, dlatego też takie instytucja jak Krakowskie Biuro Festiwalowe jest bardzo potrzebna. Warto również dodać, że aby każdy z mieszkańców czy turystów mógł jeszcze łatwiej brać udział w interesujących go imprezach kulturalnych odbywających się w Krakowie instytucja ta uruchomiła specjalna platformę do zakupu biletów mowa tu o platformie KFB Bilety.
Więcej informacji o KBF odnajdziemy pod adresem https://kbf.krakow.pl/o-kbf/.