6 wyjątkowych miejsc w Krakowie dla całej rodziny!

Wybierasz się z całą rodziną do Stołecznego Królewskiego Miasta Kraków? Zastanawiasz się, co warto zobaczyć? Sprawdź kilka naszych pomysłów!

Ciuciu Cukier Artist

Ta “najmniejsza na świecie fabryka słodyczy” jest uroczą atrakcją dla całej rodziny. Panuje w niej wspaniała atmosfera. Ciuciu Cukier Artist produkuje przepyszne cukierki, lizaki, krówki i słodkie kredki. Oprócz tego proponuje wyjątkowe słoiki ozdobne i dekoracje świąteczne. Organizuje też pokazy produkcji wraz z degustacją ciepłego cukierka. Każdy uczestnik otrzymuje dodatkowo 60-gramową paczuszkę cukierków. 

Pijalnia Czekolady Wedel

Ta duża, królewska, elegancka pijalnia czekolady mieści się przy Rynku Głównym 46. Oferuje wspaniałą kolekcję słodyczy dzięki uprzejmości Wedel, ulubionej marki czekolady wielu Polaków. Możesz tutaj zamówić wyborne czekoladki, ciasta i pralinki, a także napić się doskonałej gorącej czekolady. Napój jest tak gęsty, że praktycznie możesz w nim postawić łyżeczkę. To idealne miejsce dla całej rodziny.

AVATAR Centrala Ruchu i FunClimb

Centrum wspinaczkowe znajduje się przy ul. Sikorki 21A, na północny wschód od centrum. Oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Proponuje 12 wyjątkowych ścian wspinaczkowych z uchwytami w nietypowych kształtach, od bloczków Tetris po gwiazdy i planety. Dostosowane są do różnych poziomów zaawansowania uczestników. Dzięki systemowi automatycznego zabezpieczania nie potrzebujesz pomocy instruktora. To doskonałe miejsce na przyjęcie urodzinowe, imprezy integracyjne i wolny czas z rodziną. 

6 wyjątkowych miejsc w Krakowie dla całej rodziny!

HistoryLand- Muzeum klocków Lego

To niezwykłe, interaktywne miejsce próbuje ożywić polską historię na wyświetlaczach multimedialnych za pomocą klocków LEGO. Prezentuje wyjątkowe wydarzenia w dziejach Polski, od Bitwy pod Grunwaldem po protesty w stoczni gdańskiej. HistoryLand proponuje ciekawe animacje i gry interaktywne. Korzysta też z technologii VR i ekranów dotykowych, na których wyświetlane są dodatkowe informacje.

Klockoland Centrum Nauki i Zabawy

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie? W takim razie zwróć uwagę na Klockoland Centrum Nauki i Zabawy. Ta rodzinna atrakcja w samym centrum Starego Miasta z pewnością spodoba się wszystkim fanom LEGO i robotów. Oferuje trzy strefy zabawy, z których pierwsza i najważniejsza obejmuje 70 stacji z robotami wykonanymi z klocków LEGO. Można nimi sterować za pomocą przycisków, padów i tabletów. Graj w piłkę nożną z robotami, steruj pojazdami i pokonuj nimi przeszkody, prowadź pociągi.

 Wyodrębniona została również strefa zabaw, w której możesz budować dowolne rzeczy z LEGO Dupplo, Classic i Technic, a także strefa warsztatów, w której pracownicy pokazują, jak stworzyć własne roboty.

6 wyjątkowych miejsc w Krakowie dla całej rodziny!

Planty

Ten przyjemny i cichy park otacza Stare Miasto i pozwala uciec od zgiełku. Można w nim wspaniale odpocząć, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Składa się z ośmiu ogrodów, które łączą się płynnie, tworząc okrągłą ścieżkę spacerową. W północnej części Plant, biegnącej od Galerii Krakowskiej do ulicy Basztowej, znajduje się potężna fortyfikacja Barbakan i szereg pagórkowatych wzniesień. Możesz też napić się pysznej kawy w jednej z kawiarni i zobaczyć rzeźby Św. Jadwigi i Władysława Jagiełły.